Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 1 lipca 2020
  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 5953

Kosić, czy nie kosić? ARiP zaprasza na zajęcia poświęcone łąkom kwietnym

Za nami:

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza wszystkich miłośników zieleni i nie tylko na cykl zajęć poświęconych łąkom kwietnym, ich dobrodziejstwom, sposobom zakładania i pielęgnacji oraz wzajemnym relacjom pomiędzy światem roślin i owadów.

Będą to żywe zajęcia na łonie natury prowadzone przez pasjonatów przyrody w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. Nie zabraknie także ziołowego zakątka dla zdrowia i urody, czyli zajęć poświęconych wykorzystaniu roślin, nawet potocznie uważanych za chwasty, w kuchni i kosmetyce.

Terminy i tematyka zajęć:
  • 4 lipca - "Łąka, zbiorowisko chwastów, czy bogactwo różnorodności przyrodniczej?" - Prowadzący - Michał Makowski, absolwent Wydziału Leśnego, miłośnik przyrody,
  • 11 lipca - "Sekrety ula - czyli znaczenie roślin miododajnych dla pszczół i ludzi" - Prowadzący Jakub Skop - Pszczelarz, opiekun pasieki zlokalizowanej w Skansenie,
  • 18 lipca - "Ziołowy zakątek w skansenie i jego znaczenie dla zdrowia i urody" - Prowadzące: Zyta Błąkała i Bernadetta Kędzior - Pracownicy Skansenu - Osoby prowadzące na co dzień różnorodne warsztaty o tematyce związanej z historią, powrotem do natury, roślinnością i manufakturą kosmetyków.


Wszystkie zajęcia odbędą się w Skansenie w godz. 10.00 do 12.00. W razie niepogody do dyspozycji będzie altana. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 604 508 718, 32 210 57 77.

Kosić, czy nie kosić? ARiP zaprasza na zajęcia poświęcone łąkom kwietnym

BM / pless.pl, źródło: Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.