Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 905

Drogi w gminie Pawłowice czekają na projekty przebudowy

Już wkrótce zostanie wyłoniony projektant przebudowy ul. Jasnej w Pielgrzymowicach oraz ul. Pieczarkowej w Pawłowicach.

Już wkrótce zostanie wyłoniony projektant przebudowy ul. Jasnej w Pielgrzymowicach oraz ul. Pieczarkowej w Pawłowi
Już wkrótce zostanie wyłoniony projektant przebudowy ul. Jasnej w Pielgrzymowicach oraz ul. Pieczarkowej w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


W zeszły piątek urząd ogłosił przetarg na przygotowanie projektu przebudowy części ul. Jasnej. Projekt obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Zebrzydowicką aż do Gospodarstwa Rybnego Tomasza Króla. Nowa nawierzchnia zostanie dostosowana do obecnych warunków technicznych na długości 615 m, będzie miała szerokości 4,5-5,5 m. Przed przystąpieniem do prac konieczne będzie usunięcie niektórych drzew i przeprowadzenie inwentaryzacji pozostałych. W ramach prac planuje się wykonanie odwodnienia poprzez budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia drogowego.

Równocześnie będzie wykonywana dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Pieczarkowej oraz na budowę drogi gminnej, równoległej do ul. Polnej w Pawłowicach. Podobnie jak przy przebudowie ul. Jasnej w Pielgrzymowicach tak i w tym miejscu zostanie wykonane odwodnienie poprzez budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie drogowe. Przebudowa i budowa dróg obejmie łącznie 1070 m długości asfaltu o szerokości 4,5-5m.

Już wkrótce zostanie wyłoniony projektant przebudowy ul. Jasnej w Pielgrzymowicach oraz ul. Pieczarkowej w Pawłowi
Już wkrótce zostanie wyłoniony projektant przebudowy ul. Jasnej w Pielgrzymowicach oraz ul. Pieczarkowej w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


W ramach prac projektowych związanych z przebudową drogi zostanie ujęta przebudowa rurociągu wody przemysłowej. Będzie ona polegać na wymianie dotychczasowego stalowego rurociągu na nowoczesny, wykonany z tworzywa sztucznego. Rurociąg na terenie Pawłowic przebiega od ul. Pszczyńskiej do KWK Pniówek i właśnie na tym najbardziej zurbanizowanym terenie nie został jeszcze poddany wymianie, a z uwagi na jego stan techniczny i wpływ szkód górniczych może dojść do jego awarii. Ponadto rurociąg ten przebiega skośnie przez niektóre nieruchomości osób prywatnych, co uniemożliwia budowę domków jednorodzinnych. W tym celu zostało podpisane porozumienie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Wodnej i Rekultywacji S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, które to jako właściciel sieci pokryje wszelkie koszty projektowe oraz przebudowy tego rurociągu.

Prace projektowe dla wszystkich zadań zakończą się w przyszłym roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.