Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4003

Samochód dostawczy zapalił się w trakcie jazdy

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 1 w Pszczynie. W godzinach porannych pszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o płonącym samochodzie dostawczym.

Samochód dostawczy zapalił się w trakcie jazdy - 9.06.2020
Samochód dostawczy zapalił się w trakcie jazdy - 9.06.2020 · fot. Dawid / Pszczyna i okolice - informacje drogowe


Kierujący samochodem marki Fiat Ducato jechał w kierunku Cieszyna. Gdy był na wysokości skrzyżowania DK-1 z ul. Bielską, poczuł swąd dymu wydobywający się z części załadunkowej pojazdu. Natychmiast zjechał na boczną drogę i samodzielnie zaczął gasić pojazd. Zdarzenie to zauważyli pracownicy pobliskiego sklepu i od razu ruszyli z pomocą. Na miejsce zostały wezwane zastępy straży pożarnej, które pomagały w akcji gaśniczej. Dzięki szybkiej reakcji wszystkich zaangażowanych osób, zminimalizowano straty.

- Pamiętajmy, że sytuacje na drodze często są nieprzewidywalne, ale należy zachować zimną krew. Na szczególne uznanie zasługuje postawa kierowcy busa, który widząc, co się dzieje, zjechał z drogi na pobocze w miejsce bezpieczne. Dzięki temu udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia oraz problematycznych dla pozostałych uczestników ruchu korków - podkreślają mundurowi.

Oto kilka wskazówek, jak zachować się podczas pożaru pojazdu:
  • jak najszybciej zatrzymać pojazd,
  • wyłączyć silnik,
  • zaciągnąć hamulec ręczny,
  • opuścić pojazd,
  • gaśnicą stłumić źródło dymu.


Pamiętajmy przy tym o bezpieczeństwie swoim oraz osób znajdujących się w pobliżu.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.