Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • dzisiaj, 05:32
  • wyświetleń: 3512

Powraca Bankowa Street Live! Pierwszy koncert 9 lipca

2 lipca miał ruszyć nowy sezon Bankowa Street Live! Ze względu na zapowiadające się niezbyt korzystne warunki atmosferyczne, organizatorzy zostali zmuszeni przesunąć pierwszy koncert Bankowa Street Live w sezonie 2020 na 9 lipca.

Bankowa Street Live, concert, bankowa
Bankowa Street Live - koncert zespołu PomaU · fot. Andrzej Grynpeter


W czwartek, 9 lipca nastąpi oficjalna inauguracja sezonu Bankowa Street Live. Zapraszamy na godzinę 19.30 na koncert zespołów Deal Doa i Mole! Wstęp na wydarzenie jest wolny.

bankowa


Deal Doa - krótka historia

I tak nastał maj 2018r. Piszemy te słowa a w tle leci pewien remiks (a właściwie para remiksów), który już za niedługo poleci i u Was. Ostatnie miesiące to dla Deal Doa wspaniały czas - odnaleźliśmy ogień, który gdzieś dawno przygasł; poznaliśmy się na nowo i zaczęliśmy tworzyć; każdy sięgnął aż po horyzont swoich uczuć, by wysmażyć coś nowego w promieniach wschodzącego nad Pszczyną słońca...

I niech te chwile trwają. Te momenty wspólnego uniesienia.


Członkowie zespołu:
  • Radoslaw Szewski
  • Dawid "Sojczyn" Sojka,
  • Leszek Kondzielnik,
  • Wojtek "Affa" Świerczyński


Loading...


MOLE

To skrót od "Moje Obserwacje Ludzkich Emocji". I pod tą metaforyczną powłoką wpleciono teksty oraz muzykę katowickiego zespołu. Grupa w swobodny sposób łączy ze sobą przestrzenno-gitarowy indie pop z elementami muzyki tanecznej, folku, funky, country i szeroko rozumianej alternatywy spod znaku indie rock.

Grupa powstała z inicjatywy basisty Grzegorza Bednarskiego, który razem z gitarzystą Marcinem Skipiałą oraz Michałem Jackowskim, pianistą, gitarzystą, a przede wszystkim wokalistą, oddali się w wir komponowania emocjonalnych z przesłaniem utworów. Skład w marcu 2019 roku uzupełniła, młoda, uzdolniona perkusistka - Natalia Krząkała.

W czerwcu tegoż roku zespół wypuścił swój pierwszy singiel pt. "Parzysty", wsparty teledyskiem, który znalazł się na playliście w radiowej "Czwórce", Radio Wnet, czy telewizji Kino Polska Muzyka. Utwór wykorzystano również w produkcji telewizyjnej "To je Borowicz" (TVP2).

11 października 2019 roku miała premiera drugiego singla pt. "Senny film" wspartego ciekawym video. Teledysk również znalazł uznanie w telewizji Kino Polska Muzyka, a sam utwór znalazł się w propozycjach list przebojów stacji radiowych, m.in. Radio Afera, Radio Białystok, czy Radio eM. W radiowej "Trójce" "Senny film" zadebiutował w audycji MINIMAX Piotra Kaczkowskiego.

3 listopada 2019 roku ujrzała światło dzienne debiutancka EP-ka grupy pt. "Pierwsze Symptomy". Została ona w całości nagrana i zrealizowana w S-Tone Studio. 23 grudnia 2019 roku zespół MOLE został zaproszony do audycji Tomasza Żądy "Trójka Żąda debiutów", gdzie udzielił obszernego wywiadu na falach "Trójki".

9 stycznia 2020 roku MOLE wystąpiły na żywo w TVP Polonia w programie "Halo Polonia", gdzie zagrały dwa utwory: "Senny film" i premierowy "Lustro".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.